Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 


Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!


Poprzedni temat :: Następny temat
Horologium & Borysada
Autor Wiadomość
Borys 

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-05-07, 18:08   Horologium & Borysada  

Borysada

„Wykreuj władcę i uczyń go panem niemalże w pełni wymyślonego przez siebie państwa! Zadecyduj o jego ustroju, gospodarce, armii czy społeczeństwie!
Prowadź wojny, zawiązuj sojusze, podpisuj traktaty i pakty! Prowadź politykę dynastyczną, wspomagaj gospodarkę, organizuj handel i knuj intrygi! Sposobów, by osiągnąć cele, jest nieskończenie wiele!”


Horologium

Horologium zostało stworzone jako pewien rodzaj szczególnego miejsca. Miejsca z rodzaju tych które w dzisiejszych czasach stały się rzadkie, lub oddalone od głębszych przemyśleń. Podstawowym celem forum jest stanowienie swoistej oazy sensu; wysepki pośród codziennie widywanych, rwących, acz prymitywnych nurtów. Wynika z tego wielopłaszczyznowa kreacja, przede wszystkim literacka, mogąca oddawać honor językowi ojczystemu, a także pomagać w wyrażaniu Nas samych. Tę rolę forum realizować ma poprzez prowadzenie licznych wątków, zazębionych o skomplikowaną główną nić fabularną, w swoim własnym, autorskim świecie. Aczkolwiek dziać się będzie to również poprzez umożliwienie własnym użytkownikom bardziej skomplikowanego aktu twórczego, polegającego na zakładaniu własnych, w pełni obmyślanych samodzielnie sesji umiejscowionych w, niemalże absolutnie, dowolnych realiach. Choć główny cel jest z wystarczająco ambitnych by nadać Horologium powód do istnienia, nie brakuje również innych przyświecających jego stworzeniu idei. Zaraz po pragnieniu kreacji wyłania się bowiem chęć dążenia do wspólnego rozwoju. I tym też jest Horologium w istocie, wspólnotą. Forum stanowi miejsce wysokiej kultury, swoistego umiarkowania i rozumu. W związku z tym planowanym jest poprowadzeniu wielu prawdziwych Dysput wysokiego poziomu, co zresztą zawiera się w koncepcji rozwoju.

Jak zapewne spora liczba osób zauważy, sama nazwa forum, również jest w pewien sposób szczególna. Pochodzi ona bowiem od łacińskiego Horologium Conscientae - zegara sumienia. Stanowi nie tylko o istotnym elemencie samego świata przedstawionego w głównej linii fabularnej, to jest Wielkim Zegarze Miejskim, ale również o samej internetowej platformie. Najlepsze słowa jednak, to takie którym sami nadajemy znaczenie i moc. Zegar może więc oznaczać wiele i nic nie będzie błędne, a dla każdego stanie się tym czego najbardziej będzie potrzebował.


Co jeszcze towarzyszy miastu? Niewiele rzeczy bardziej się zlewa z jego istotą niż epoka "historyczna", określająca oddolnie realia, w jakich dzieje się podstawowa akcja, Renesans. Idee Humanizmu, "Homo sum; humani nil a me alienum puto." Terencujsza, nawet jeśli dość stare dają wskazówkę, odnośnie wybierania ścieżki ogólnego, zrównoważonego rozwoju, dla wszystkich użytkowników forum. Nie można więc wykluczyć również ściśle naukowego podejścia do pewnych zagadnień, bo i myślenie nie może nie wejść w fundament Horologium.

Oto czym jesteśmy, oto czym będziemy, a przynajmniej usilnie stawać się będziemy próbować.

Glaurungo


Sławni gracze z Borysady:

Ostatnio zmieniony przez Borys 2010-11-26, 13:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
   
Borys 

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-07-05, 14:34     

 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by FalconeTopListy

Liczniki na bloga
Strona wygenerowana w 0,75 sekundy. Zapytań do SQL: 27


Załóż : Własne Forum lub Własną Stronę Internetową