Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 

Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: sggs
2010-12-08, 21:41
Karta postaci - Silent
Autor Wiadomość
Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-08-10, 23:05   Karta postaci - Silent

Imię: John
Rasa: człowiek (assimar)
Doświadczenie: 2813
Historia: Chcesz coś o nim wiedzieć co? Chcesz? Wiem, że chcesz – każdego zastanawia ten assimar, nie często spotyka ich się, a do tego jeszcze takich. Postaw mi tylko piwo, abym mógł zwilżyć wargi podczas tej opowieści. O, dziękuje Ci bardzo. Hmm… naprawdę świetny trunek… a tak, tak… już opowiadam.
Nie wiem skąd dokładnie pochodzi, ale widać na pierwszy rzut oka, że jest podróżnikiem. Podróżuje dużo i często. Widzisz ten płaszcz? Stary jak burdelmama w miejscowym przybytku, ale widać, że był to ciężki i gruby płaszcz, który przez lata wytarł się i teraz jest pewnie gorszy od zwykłych, lekkich podróżnych. A widzisz co ma na nogach? Tak, buty, ale patrzysz i nie widzisz! To są skórzane buty, chroniące przed piaskiem, wężami i upałami na pustyni. A miecz widzisz? Tak, rapier tak umiłowany przez piratów. Zatem widać po nim, że był chyba już wszędzie. Ale to przecież widzisz sam, więc powiem Ci co nieco o tym, czego nie sposób dostrzec.
Przybył do Saran Dun przed dziesięcioma, może dwunastoma laty. Nie wiem skąd, ale pamiętam, że ubrany był niemalże po królewsku, jak jakiś bogacz, nawet konia miał pierwszej jakości. Nikt nie wiedział kim jest i skąd pochodzi, ale stał się szybko obiektem zainteresowań miejscowych. Podobno często bywał w pałacach miejscowych bogaczy, gdzie zabawiał ludzi tańcem i muzyką. Ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo niedługo po tym widywano go w sklepach, a w zasadzie hurtowniach handlujących z północą i południem. I to nie jako pomocnik, ale sprzedawca! Jakoś niedorzecznym jest, aby estradowy wycieruch nagle znalazł się jako poważny współpracownik wielkich kupców. Przepracował jakiś czas, po czym nagle wyjechał i słuch po nim zaginął. Plotki jednak krążyły – wszak był on postacią interesującą i dość wyróżniającą się, nawet w takim mieście jak to. Jedna z nich głosiła, że udał się na północ w celach handlowych. Wyobrażasz to sobie? Po kilku miesiącach stał się praktycznie prawą ręką najbogatszego kupca?! Inna mówiła o tym, że uciekł bo miejscowy bogacz wściekł się na niego za zdeprawowanie córki. Co jest prawdą? – nie wiem tego.
Minęło kilkanaście miesięcy i pojawił się w mieście znowu, z dużą dostawą towarów z północy. Ponownie wrócił do handlu. Plotki niosły, że kupiec, u którego pracował żałował, że nie ma dzieci, a konkretnie córki! Nikt nie wie, co się dokładnie stało, ale wieść niesie, że wyprawa na północ powiększyła majątek kupca kilkakrotnie. O dziwo jednak nasz przyjaciel – ma na imię John – zrezygnował. Oddał większość zysków biednym i założył warsztat kowalski, w którym sam pracował. Pewnym jest, że szło mu niesamowicie dobrze, przykładał się do pracy cały czas, pracował dłużej niż większość kowali, a do tego zawsze pomagał potrzebującym. Dziwne trochę jak na kogoś kto potrafił zbić fortunę na handlu, ale przecież to jest mieszaniec, co nie? Minął jakiś czas i miał miejsce wypadek – kuźnia spłonęła. Raczej wyklucza się podpalenie, ale to nie ma znaczenia. Po kilkunastu dniach znów opuścił miasto.
Wrócił po trzech lub czterech latach, a pewien kupiec zmarł na atak serca tego samego dnia. W mieście żartowali, ze to właśnie tego kupca reprezentował John i powiększył mu fortunę niewyobrażalnie. A biedaczysko tak się zachwycił – że aż umarł. Hahaha, zabawne, co nie? Wrócił opalony, cały ogorzały od słońca. Teraz tego już nie widać, ale wyglądał jak jakiś nomad po powrocie. Jak poradził sobie na południu wśród orków i innych poczwar? Tego nie wie nikt, ale pewne jest że od tego czasu nie rozstawał się z mieczem, a do tego nieco zamknął się w sobie. Nie widywano go na przyjęciach jak wcześniej, chociaż zawsze chodził uśmiechnięty i radosny. Zdarzało się, że nikt go nie widywał – plotki krążyły, że zamykał się na cale dnie, ale nikt nie wiedział gdzie. Mimo to prawie wszyscy go lubili – też dziwne jak na kogoś aż tak innego. Ale pewnie wszyscy pamiętali jego pomoc sprzed kilku lat. Jego to jednak nie obchodziło.
Wyjechał ponownie na wiele lat i wrócił całkiem niedawno i zdaje się, że nikt już go nie pamięta. Z bogatego młodzieńca stał się dorosłym mężczyzną w wyświechtanych ciuchach. Mam dziwne przeczucie, że o to mu chodziło.
Co, już idziesz? Postaw mi dzban miodu, a powiem Ci coś jeszcze. Coś, czego nie dowiedziałem się w mieście, a co przypadkiem posłyszałem od pewnych niewiast na wschodnim wybrzeżu. Nie gwarantuje Ci jednak tego, że są to pewne informacje. Ooo… cieszę się, że się zgodziłeś.
No więc będąc na wschodzie i patrząc na piękne morze usłyszałem rozmowę dwóch niewiast. Lubię wiedzieć co się dzieje, więc zacząłem słuchać z dużym zaangażowaniem i jakież było moje zdziwienie jak mówiły o tym assimarze! Początkowo nie dowierzałem, ale opis wyglądu się zgadzał, wspomniały także coś o usługach kowalskich, do tego nieprzeciętnym talencie estradowym, a imię John potwierdziło moje przypuszczenia. W końcu te wszystkie pseudo gwiazdy mają wymyślne imiona. Słuchałem więc jeszcze uważniej – wiesz dobry panie, że jeśli los na drugim końcu państwa podsuwa Cię możliwość dowiedzenia się o osobie intrygującej, to grzechem byłoby nie skorzystać. Ot, czego się dowiedziałem, chociaż to co Ci powiem może być niedorzeczne.
Jedna z niewiast mówiła, że jest świetnym kochankiem. Czułym, troskliwym, potrafiącym zadowolić kobietę. A do tego, wyobraź to sobie dobry panie, ma skrzydła! A przynajmniej miał kiedyś bo podobno na plecach ma odstające kikuty – toż to nie do pomyślenia! Ponadto dowiedziałem się, że potrafił zabawiać wszystkich nie tylko tańcem i muzyką, ale także magicznymi sztuczkami. Kobiety wspomniały coś o fontannie, którą wyczarował z miski pełnej wody lub liściach układających się na wietrze w kształt serca, a podobne umie nawet latać! Ale kto by tym babom wierzył.
Dziękuje Ci za trunki. Mam nadzieję, że ta historia Cię zadowala.

Wygląd: Jest mężczyzną średniego wzrostu (ok. 1,80m), ale przez wyprostowaną sylwetkę sprawia wrażenie wyższego i poważniejszego, przynajmniej na pewnych odległościach. Efekt ten ‘pryska’ przy bliższym kontakcie, bo na twarzy o łagodnych i delikatnych, niemalże elfach rysach zawsze gości uśmiech, mimo nie specjalnie wesołego charakteru. Jednak nie od dziś wiadomo, że miłe usposobienie i uśmiech mogą zdziałać cuda. Twarz jest raczej pociągła i smukła, nieskalana bliznami i innymi szpecącymi cechami jak pieprzyki, piegi czy pryszcze, a do tego pozbawiona jest zarostu. Włosy są koloru zboża w czasie żniw, ale są krótko przystrzyżone. Wszystko to i tak schodzi na drugi plan, kiedy dostrzeże się oczy – oczy błękitniejesz od nieba w bezchmurny dzień, żywsze od idealnie oszlifowanego szafiru, głębsze niźli najgłębsze wody mórz okalających Herbię.
Jest szczupły, chociaż chyba lepiej pasowałoby określenie chudy, a jego cechą charakterystyczną cechą są krótkie, ledwie dwu lub trzy centymetrowej długości, kikuty skrzydeł sterczące mu nad łopatkami. Nie widać ich jednak pod dopasowaną koszulą i drugą, luźniejszą w kolorze brązu. Całości dopełniają ciemnozielone spodnie i znoszone czarne buty. Na całość narzucony jest płaszcz, który kiedyś – dawno temu, był gruby i chronił przed zimnem, ale obecnie jest tak wypłowiały i postrzępiony na dole, że niczym nie różni się od zwykłego płaszcza – stracił nawet swoje właściwości termiczne.

Ma skrzydła.

Atrybuty:
Siła 12
Zręczność 15
Wytrzymałość10
Inteligencja 13
Siła Woli 10
Percepcja 10
Charyzma 16

Umiejętności
Siła:
Walka ostrzami 12
Wysportowanie 6

Zręczność:
Uniki 12
Jeździectwo 5
Jubilerstwo 7 + 3 z siły = 10

Wytrzymałość:
Blok 10
Kowalstwo 10

Inteligencja:
Finanse 4
Mistycyzm 10
Żywioł powietrza 10
Nauki przyrodnicze 3

Siła woli:
Żywioł wody 10
Żywioł energii 8
Koncentracja 4

Percepcja:
Czujność 4
Empatia 8
Znajdowanie dróg 3
Celność 5

Charyzma:
Muzyka/Taniec 10
Handel 11
Blef 4
Dyplomacja 7

Języki:
wspólny: całkowity
gobliński: zaawansowany
trolli: podstawowy
harpii: podstawowy

Cechy:
Obieżyświat - zwiedził świat wzdłuż i w szerz, z niejednego pieca jadał. Wie, jak znosić trudy podróży i jak radzić sobie podczas wędrówki.

Oburęczność - Postać równie sprawnie posługuje się lewą, jak i prawą dłonią.

Kusiciel - Postać bardzo dobrze radzi sobie z uwodzeniem. Niekoniecznie płci przeciwnej.

Ekwipunek
Oręż: rapier
Pancerz: gruby szary płaszcz, zimowe rękawice, zimowa czapka, skórzane buty, brązowa koszula i czarne spodnie, naszyjnik z medalikiem Tenatira
Mikstury:
Pisma: księga zaklęć, wiadomość od demona (nie wiadomo jakiego)
Inne: krzesiwo, namiot, plecak, bukłak, osełka, zwijane posłanie, pochodnia x2, koc x2, młot kowalski, zestaw wspinaczkowy, kamienne zwoje: 1x runa ze słońcem, 1x runa z ognistą strzałą, 1x runa ze znikającym trollem, 3x sakiewka, pióro, atrament, 6x wędzona ryba
Złoto: 818
Czary: Lewitacja, Lodowa Strzała, Magiczny Pocisk, Niewidzialność
Ostatnio zmieniony przez MatiX 2010-10-06, 17:46, w całości zmieniany 58 razy  

Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2009-08-10, 23:16   

Zaakceptowane.
+100 exp ode mnie za zgrabnie opisaną historię postaci.

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-08-25, 16:58   

Odjąłem 20 monet za stajnie.

MatiX 
Mistrz weteranów minionego wieku
JACKPOT!

Wysłany: 2009-08-31, 10:50   

Usuń muła i to, co miał na/przy sobie.
Za wszystkie wątki (magazyny, więzienie, gildie, plac targowy itd.) 600 EXP

MatiX 
JACKPOT!

Wysłany: 2009-09-13, 20:38   

200 EXP za dotychczasowe wątki

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-09-14, 16:38   

Zedytowałem. Zostało mi 300 expa bo 600 wydałem na 3 pkt umiejętności nauki przyrodnicze.

MatiX 
JACKPOT!

Wysłany: 2009-09-21, 23:58   

Walka z łysym, wątek w domu Andre 300EXP

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-10-02, 20:16   

Odjąłem 13406 monet; 12k za transakcję w gildii + 1406 za zakupy. No i zmodyfikowałem ekwipunek.

MatiX 
JACKPOT!

Wysłany: 2009-10-03, 14:00   

Jak weźmiesz resztę towaru, to nie zapomnij go dopisać.

wątek z Cordillą (jak się okazało podróbką), podpisanie umowy, handel i ogólnie przygotowanie do wyprawy 200 EXP

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-10-03, 14:30   

Dodałem wszystko co kupiłem, odjąłem jeszcze 50 monet za beczkę. A do tego rozwinąłem koncentrację na 4 poziom (stąd tylko 100 EXP).

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-10-04, 09:48   

-450 złota.

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-10-06, 15:05   

Usunięte trzy stówy za 'opłaty graniczne'.

Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2009-10-07, 21:03   

+250 exp za pokonanie piekielnego ogara i poznanie Północy

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-10-07, 22:07   

dodane :)

Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2009-10-27, 18:16   

+150 exp za opisy bestii górskich. Dodane.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi