Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 

Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Poprzedni temat :: Następny temat
Ogólnie o filmach
Autor Wiadomość
Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-08-12, 20:05   Ogólnie o filmach

Chodzi w temacie o to, aby pisać tutaj o filmach które się widziało i które skłoniły nas do wyrażenia opinii o nich. Moim zdaniem w obecnej sytuacji (czyt. niewielu użytkowników) sprawdzi się lepiej niż zakładanie co i rusz tematów o filmach. Oczywiście można komentować, wyrażać opinię na temat konkretnych dzieł, czy też po prostu pisać kto jakie filmy lubi, albo jakie mu się spodobały ostatnimi czasy. To tyle z założeń taktycznych.

Ja właśnie wróciłem z HPiKP. Minął chyba miesiąc od premiery, ale najpierw byłem na wakacjach, a potem nie było miejsc na środach z orange. W końcu jednak trafiłem do kina i... i jest źle.

Może wpływ na to ma fakt, że praktycznie kompletnie nie pamiętam książki - poza oczywistymi wątkami jak śmierć Dumbledora, jaskinia, fałszywy Horkruks - stad też przekłamania (lub też brak części - nie wiem jakiej - fabuły) nie przeraziły mnie strasznie. Bardziej bolesne było niemiłosierne przeciąganie filmu - sceny, w których para nastolatków stoi minutę, by spróbować się pocałować, czy też rozmawiają o miłości robiąc przerwę po jednym zdaniu - trochę szkoda bo czas leci, a można byłoby zrobić jakąś 'żywą' akcje (jak np świetnie dodany atak na Norę). Ale w zasadzie na tym narzekania się kończą. Dubbing jak to dubbing - momentami nie pasował, ale w zasadzie przywykło się już do tych głosów, więc chyba bardziej denerwująca byłaby zmiana podejścia. Na pewno na plus zasługuje też humor - jest kilka scen, na których naprawdę można się pośmiać - bardzo miła odskocznia od początkowego smucenia i raczej nudy. Pod koniec akcja wreszcie się rozwija, a czary Dumbledore'a wgniatają.

Reasumując - film dobry do obejrzenia raz w kinie, drugi raz na dvd. A po tym już się razem do niego nie zajrzy. Na moje trochę za mało akcji, ale zawsze jest jakieś ale. W skali sześciopunktowej mocna czwóra. Chociaż pewnie bardziej ze względu na sympatię do serii książek, dzięki którym zacząłem w ogóle czytać dla przyjemności.

mafja 

Wysłany: 2009-08-21, 10:36   

Niestety nie miałem okazji oglądać nowego pottera lecz jeśli zachowali podobną tendencje do Kręcenia filmów to naprawdę nie chce go oglądać.

Ostatnio oglądałem film bruno kolega mnie zachęcał mówił że bardzo fajny film w stylu borata i szczerze żałuje ze oglądałem ten film mogłem ściągnąć coś dużo wartościowszego.
Za Boratem nigdy nie przepadałem po prostu nie podobał mi się ale bruno jest zwyczajnie obrzydliwy i mówi to facet na którym wrażenia nie robią żadne kolejki górskie i schorzenia skóry które można oglądać na necie (obrzydliwe). Bruno to film który naprawdę może komuś zryć beret min Wyuzdany gejowski seks czy japońskie żarcie podane na meksykańskim robotniku. Ogólnie to nie polecam tego filmu bo jest on na naprawdę niskim poziomie

MatiX 
Mistrz weteranów minionego wieku
JACKPOT!

Wysłany: 2009-08-21, 17:30   

Ja mogę polecić całą serię Bourne'a. Co prawda film i książka to zupełnie dwa różne światy, ale i to, i to trzyma poziom.
Pisanie o książce sobie daruję, bo to nie ten temat, ale za to filmy (Tożsamość Bourne'a, Krucjata Bourne'a i Ultimatum Borne'a [a teraz kręcą czwartą część Bourne'a :) ]) są naprawdę fajne i ciekawe. Trochę brakuje w nich jakichś większych scen walki, ale sama fabuła zasługuje, moim zdaniem, na uwagę.

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2009-08-21, 17:37   

No, chyba się powoli rozkręcamy.

Ja korzystając z wakacji i nic nierobienia (praktycznie do połowy sierpnia byłem pracujący i podróżujący) obejrzałem sporo filmów. Już większości tytułów nie pamiętam, ale przebrnąłem przez całkiem niezłe kino akcji - Die Hard 4, Skazaniec, Watchmen - wszystko dobre filmy. Pierwszy to jedna wielka rozpierdziucha na ekranie - to lubię, a dwa kolejne to całkiem przyzwoite historie, dające do myślenia. Zwłaszcza Watchemn jak film o superbohaterach jest warty uwagi bo zakończenie MIAŻDŻY. Ponadto pierwszy sezon Dextera - serial o mordercy jest niesamowity.

A obecnie jestem w 3/4 Sezonu Rezerwowych. Jeden z lepszych filmów jakie kiedykolwiek nakręcono :)

MatiX 
Mistrz weteranów minionego wieku
JACKPOT!

Wysłany: 2009-08-21, 17:51   

Chcesz 150 minutową rozpierduchę na ekranie? Transformers 2. Nie żałuję tych dwóch dych wydanych na bilet, a szczerze, to mam ochotę obejrzeć ten film jeszcze raz.
Die Hard 4... Kiedyś oglądałem i nawet mi się podobał. W sumie lubię filmy akcji więc nic w tym dziwnego :P
A tak jeszcze takie dwa tytuły - "Pitch Black" i "The Chronicles of Riddick". Obie części bardzo fajne, ale żeby mieć pełną historię Richarda B. Riddicka trzeba jeszcze przejść grę "The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay".
Ciekawe sceny walk, chociaż w "Pitch Black" jest więcej uciekania niż walki. Efekty specjalne też niczego sobie no i w końcu sam Riddick, który momentami jest po prostu niesamowity. Niektórzy słabo oceniają ten film, jednak każdego, kogo o film pytałem, mówił, że bardzo dobry.

Odpowiedz do tematu