Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 

Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Poprzedni temat :: Następny temat
[Film] Bleach
Autor Wiadomość
Electric_Dragon 
Newbie

Wysłany: 2009-06-12, 20:31   [Film] Bleach

Recenzja:
Cytat:

Bleach opowiada o historii pewnego 16 letniego chłopaka imieniem Ichigo. Jest normalnym (jasne) nastolatkiem, chodzi do liceum a jego rodzina to 2 siostry oraz ojciec która cały czas próbuje go trenować w walkach wschodnich(chyba, nie jest to powiedziane wprost). Jego wyjątkowością jest to że rozmawia z duchami co widzimy od razu na początku serii gdzie bohater daje "nauczkę" skejtom, którzy potrącili butelkę z kwiatami dla pewnej zmarłej dziewczynki.
Później robi się coraz ciekawiej, w telewizji mowa o jakiś wybuchach w okolicy która przypadkiem znajduje się obok miejsca które ww. wspomniana dziewczynka nawiedza. W drodze do szkoły Ichigo widzi uciekającego ducha przed wielkim stworem który niszczy wszystko dookoła (taa, godzilla jak się patrzy), którego zaś zabija prawie natychmiastowo pewna tajemnicza wojowniczka, która po chwili znika...

Seria jest ciekawym pomieszaniem niezłych scen walki z dobrym humorem. Wielokrotnie zaliczycie Rotf, a i oczy nacieszą się niezła kreską. Sama fabuła do ambitnych nie należy(na razie mam wrażenie, że jeszcze 2 odcinki i zaczną ratować świat), ale wciąga i nie daje wam szansy na przerwanie w środku odcinka. Oś fabuły kręci się wokół Wojowników "Death god" którzy podróżując określone miejsca zabijają "Hollow" - dusze potępieńców, którzy po śmierci pożerają dusze niewinnych osób.

Od strony graficznej można tylko chwalić, ważne pojedynki są świetnie ukazane a rozmowy głównych bohaterów uginają się pod ciężarem kwiatków, ramek, kopniaków oraz króliczków(one są po prostu genialne).

Muzyka jest dobra, pasuje do tego co się dzieje na ekranie, ale czasami mam wrażenie że nie rozumiem o co chodziło kompozytorowi kiedy tworzył podkład. Za to muzyka z intra i outra jest świetna i wypala się w pamięci.

Galeria: TU

Do tej pory wyszło 223 odcinki, Zainteresował się tym anime gdy dostępnych było 160 odcinków. Powiem, że jak siadłem to przez tydzień oglądałem. W sumie anime z takich, co jak bohater jest umierający to wstępują w niego nagle nowe siły :)
Ktoś jeszcze ogląda oprócz mnie?
Niedawno zacząłem interesować się mangą w tym konkretnym przypadku. Efekty mi się podobają, lekkość ostatnich odcinków przypadła mi do gustu. Zmęczony umysł nie chce za bardzo przetwarzać informacji

MatiX 
Mistrz weteranów minionego wieku
JACKPOT!

Wysłany: 2009-06-12, 20:46   

No pewnie, że ogląda! :D (i tak po sygnaturze i avku widać :P )
Ja stanąłem gdzieś na 217 bo Naruto zacząłem oglądać. Tzn. kończyć to, co wcześniej zacząłem.

Electric_Dragon 
Newbie

Wysłany: 2009-06-12, 21:15   

A myślisz, że czemu założyłem ten temat. Jakaś pokrewna dusza w końcu. Od początku mnie kuły w oczy Twoja sygna i avek :D

Podobno nowy ciąg fillerów się zapowiada, związanych z buntem Zanpaktou. Ciekawie będzie, myślę.

MatiX 
JACKPOT!

Wysłany: 2009-06-12, 21:24   

Znowu fillery? W mandze dzieją się ciekawe rzeczy - bitwa w Karakurze. Sam wątek fajny, ale to, co się tam dziej to jednym słowem żal :/
Ale ogólnie nie jest źle. Mogło być gorzej.

W sumie to ciekawe jakby wyglądał zbuntowany Zangetsu? :P

Electric_Dragon 
Newbie

Wysłany: 2009-06-12, 21:41   

Znaczy na obecnym 223 odcinku toczy się bitwa w Karakurze, jestem akurat po odcinku jak Soi-fon rozwaliła tego z Fracction, Za kilka odcinków gdzieś mają być fillery. W każdym razie podziw dla rysowników za pracę.

Zangetsu, wyjdzie i wpieprzy 'Isygo' ^^

MatiX 
JACKPOT!

Wysłany: 2009-06-12, 21:47   

To jeszcze nie było kwiatków: Ichigo vs Ulquiora. Tam się dopiero będzie działo. Sam jestem ciekaw jak to w anime będzie wyglądało, bo w mandze było CUDOWNIE.

Wolałbym, żeby to Hichigo się wkurzył. Rozwaliłby truskawę w drobny mak. A poza tym, to Hichigo jest według mnie najfajniejszą postacią :P

Electric_Dragon 
Newbie

Wysłany: 2009-06-12, 22:40   

To może czekając na kolejny epizod wezmę się za mangę. Przerwałem na etapie Hueco Mendo. Skoro mówisz, że pięknie narysowane wszystko to się biorę.

Słyszałeś coś o filmie Bleach, co to miał być dostępny w wakacje . Diamentowy Pył jako podtytuł chyba...

MatiX 
JACKPOT!

Wysłany: 2009-06-12, 22:46   

A diamentowy pył to nie jest ten ostatni film?

Electric_Dragon 
Newbie

Wysłany: 2009-06-13, 16:05   

Racja, coś mnie się pochrzandoliło. Myślałem, że jakiś pełnometrażowy film miał wyjść w tym roku, a pewnie miałem na myśli Diamond Dust Rebelion. Przynajmniej na necie nie znalazłem wzmianki o nowym filmie. Nawet udane obydwie produkcje. Chociaż Memories of Nobody z deczka ciekawsze.

Aha i powróciłem do mangi ^^

MatiX 
JACKPOT!

Wysłany: 2009-06-13, 16:42   

Szczerze mówiąc to żadnego filmu kinowego nie obejrzałem :P Za pierwszym razem, kiedy chciałem obejrzeć, to tak długo mi się buforował, że szlag mnie trafił i wyłączyłem (ponad 3h czekania i nic). A za drugim razem mi neta rozłączyli :P

Odpowiedz do tematu