Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 

Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Poprzedni temat :: Następny temat
Herbia Sezon 3 - start gry!!
Autor Wiadomość
sggs 
Administrator
Zielony

Wysłany: 2010-12-12, 13:20   Herbia Sezon 3 - start gry!!

Cóż można rzec? Od 29 października tego roku prywatne życie naszych kochanych adminów i Mistrzów Gry - Vasemira i MatiXa - uniemożliwiło im zajmowanie się grą, co spowodowało zakończenie jej wspaniałego życia i rozwoju. Z tego miejsca należą im się wielkie brawa za mniej więcej półtoraroczne zmagania się z posadą mistrzowania graczom, ich zabijania, wkurzania i zaskakiwania :) . Odwalili moim zdaniem kawał dobrej roboty.

Cała ich ciężka praca nie poszła na marne wraz z zakończeniem przez nich gry. Przez te dwa miesiące ciągle zaglądali tutaj byli, oddani gracze, nie mogąc nadal uwierzyć "a więc to wszystko? Niczego już nie będzie? Żadnych wątków? Żadnych odpisów?". Powiem nawet, że ja sam bardzo smutno poczułem się czytając post o zakończeniu gry. Wszyscy w końcu też włożyli w nią coś od siebie i sporo się napracowało tu i tam.. Samemu przecież nie mogłem jej utrzymać, ponieważ daleko mi było do poziomu i biegłości Vasemira i MatiXa, poza tym również przewidywałem na tamten okres trochę ważnych rzeczy i w swoim prywatnym życiu, więc Herbia musiała umrzeć (chociaż to drastyczne słowo. Może odpowiedniejsze będzie słowo "zasnąć", "zapaść w śpiączkę"?). Jednak ostatnimi czasy sentyment (tak moi drodzy. Herbia stała się dla mnie sentymentalna, jak zapewne niektórym weteranom też) pchnął mnie do zaproponowania byłym graczom wznowienia gry, do tego Silent zgodził się na pomoc w Mistrzowaniu...

I w tej oto chwili gra zostaje reaktywowana i wystartowana.

Fabułę przeniesiono o sto lat do przodu, a w tym czasie, w chronologii i historii, zanotowano wiele ważnych wydarzeń. Czarne Płaszcze, jakieś problemy Bożegolądu (odczuwalne nawet przez śmiertelników w tamtym okresie), podbicie przez Keron większej części Urk-Hunu... Jest o czym pomyśleć w zadumie, zwłaszcza dla weteranów sezonu drugiego, którym widnieją (jak zauważyli) pod nickami honorowe rangi, które będą dumnie pyszniły się przez jakiś czas.

Mechanika gry została, w mniejszych lub większych częściach, zmieniona. Zauważyć to można w "tworzeniu postaci", "opisach atrybutów i umiejętności" (zwróćcie uwagę na charyzmę), trochę w cenniku, w magii, dodało się dwa języki ludzkie, stosowane jedynie w ich barbarzyńskich królestwach, odświeżyło i zmodyfikowało nieco opisy oraz premie ras, wampirów, demonów.. Wilkołaki stały się rasą grywalną (ale gorzej wam będzie uzyskać na nie zgodę niż na granie demonem, assimarem czy diabelstwem) a za zmodowanie istniejącego i stworzenie dokładniejszego ich opisu dziękuję Auren (namolna, ale jednak pracowita jak mówi ^^ bez obrazy Ania ;) naprawdę dobra robota).

Tutaj złożę w imieniu swoim i Silenta specjalne i pokorne podziękowania MatiXowi oraz Vasemirowi za udostępnienie nam istniejących już opisów mechaniki, świata, mapy(nieco zmodyfikowanej przez wydarzenia z ostatnich stu lat) i tym podobnym, oraz zgodę na ich modyfikację. Wielce nam to pomogło i przyśpieszyło czas reaktywacji. Jeśli kiedykolwiek czas i chęci wam pozwolą, mile będziemy was witać w gronie Mistrzów Gry. Wystarczy, że pogadacie ze mną i Damianem (Silentem).

Tak więc robienie Kart Postaci czas rozpocząć moi drodzy! Jeśli mieliście aktywną KP z żywą postacią, w której został niewydany exp - przenieść możecie jego połowę do swoich nowych postaci (jeśli nie pamiętacie ile mieliście punktów doświadczenia możecie to sprawdzić na forum "stare karty postaci".
Wysyłajcie KP za pomocą prywatnych wiadomości do któregoś z obecnych Mistrzów gry - Silenta, oraz mnie - sggs'a (nie do Narratora. Narrator to wspólne konto Mistrzów Gry, którym będą odpisywać swoim graczom).

Mroczny świat, pełen przygód i zbliżających się wydarzeń czeka... czy je przetrwacie? Pokażcie jak bardzo was nie doceniam!! ^^

Pozdrawiam. sggs

PS: Jeśli macie jakieś pytania odnośnie gry, MG służą pomocą. Za pomocą prywatnych wiadomości na forum lub gadu-gadu.
Radzę również jeszcze raz zerknąć na wszystko w Atlasie. Sam już nie wiem co edytowałem, ale mówię na wszelki wypadek by nie było niedomówień, dla tych niecierpliwców co już mają gotowe KP (tak tak Sever :P ). Komentujcie jeśli chcecie.

Odpowiedz do tematu