Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 


Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!


Poprzedni temat :: Następny temat
Prowincja Książęca
Autor Wiadomość
Vasemir 
Administrator
Unstoppable


Wiek: 25
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1135
Skąd: Kraków/Białystok
Wysłany: 2012-08-12, 17:37   Prowincja Książęca  

Prowincja Książęca rozciąga się na północnym zachodzie Keronu. Jej wschodnią (a dla Prowincji Królewskiej zachodnią) granicą jest rzeka Śnieżka, potem biegnąca dalej na południe Sara, która wpływa do jeziora Keliad. Dalej mamy wzgórza Rahion i Szczyt Irios, a stamtąd wystarczy już iść dalej prosto na zachód – wzdłuż granicy z Prowincją Zachodnią. Północną i północno–zachodnią granicę wyznacza linia brzegowa oraz mała wysepka na północ od miasta.
Północna część Prowincji Książęcej to w większości Las Borski, w którym dominują drzewa liściaste. Obfity w myśliwych i drwali, ale znaczna jego część należy bezpośrednio albo do Jakuba, albo do Aidana. Choć kilku druidów dba, by nie zniszczono lasu za bardzo, to jego obszar powoli kurczy się, a gdy pozostanie tylko królewska część lasu, okoliczna ludność nie będzie miała możliwości zdobywania pożywienia w jego ostępach.
Dalej na południu natknąć się można na małe wioski i gospodarstwa rozsiane po niemal w całości równinnym terenie. Od czasu do czasu znajdzie się jakiś pagórek, ale do wzgórz mu sporo brakuje.
Dominującym kolorem krajobrazu jest zieleń, lecz im bliżej zachodniego wybrzeża i Wysp Umarłych, tym zieleń jest posępniejsza i rzadsza. Tak jest, zachodnia część prowincji jest uboższa niż pozostałe jej tereny. Upiorna aura rysujących się w oddali wysp źle wpływa tutaj na przyrodę.
Na południu, przy samym Szczycie Irios, znajduję kilka wiosek, których mieszkańcy pracują w kopalniach żelaza i kamieniołomach. O dziwo, jest tam też całkiem sporo Krasnoludów jak na takie małe wioski. Są to na ogół ci, którzy najgłośniej wspierali Jakuba podczas wojny domowej i bezpiecznie czują się jedynie na jego ziemiach.
Najwięcej gospodarstw rolnych znajduje się wzdłuż rzeki Śnieżki. A jako że biegnie ona tuż przy granicy lasu Beorskiego, to i wioski drwali są tam też często spotykane. Handel między nimi obywa się na zasadzie wymiany towarów – gospodarstwa potrzebują drewna, a drwale żywności.
Przy Orlej, na południe od miasta, też można spotkać kilka gospodarstw. Jest to jednak zachodnia strona Prowincji, więc trupia aura jest tu silniejsza, a wioski biedniejsze.
Najpowszechniejszymi zwierzętami w tutejszych gospodarstwach są przede wszystkim konie, krowy, świnie, kozy i całe masy drobiu. W pobliżu lasów natknąć się można na sarny, jelenie, zające, które są pożywieniem lisów, wilków i niedźwiedzi. O potworach informacji jest mało, bo nikt nie zapuszcza się w las tak głęboko, by narażać się na spotkanie z jakimś monstrum. Krążą plotki, że druidzi, o ile faktycznie żyją w lesie, hodują stada dzików i jakieś latające potwory, które miałyby dręczyć drwali z przerażającym uporem karczującym całe połacie lasów.

Samo Qerel zyskało na znaczeniu, kiedy w 72 roku III ery, Jakub Augustyn przegrał walkę o tron Keronu ze swym bratem, Aidanem. Qerel stało się wtedy siedzibą księci, a sama prowincja zyskała tytuł książęcej. Za Jakubem przyciągnęło wielu ludzi: jego doradcy, jego dwór, jego żołnierze i szpiedzy, a to znacznie ożywiło niewielkie, położone na prowincji miasteczko. Od tamtej pory zjeżdża tu więcej kupców, artystów i innych person, dzięki którym miasto może się wzbogacić.
W Qerel najwięcej jest obecnych kupców robiących interesy z Grenefod, ponieważ rozbudowano przystań i praktycznie każdy statek płynący z Irios tu cumuje. Zakupić tu można też budulec, z czego większość drzewa trafia do pobliskich stoczni, a kamień niemal wszędzie, gdzie trwa rozbudowa. Żelazo trafia do kuźni, gdzie zamieniane jest w różnego rodzaju narzędzia – od broni, po sprzęt gospodarczy. Pozostałości z magazynów sprzedawane są w różne części kontynentu.
Importowane towary to głównie biżuteria, przyprawy i tropikalne owoce - towary luksusowe, których niegdyś było tu niewiele, a dziś pochłaniane są przez książęcy dwór.

Dominującą budowlą Qerel jest zamek książęcy. Do samej przylega rynek i port ze stocznią. Cały ten obszar otoczony jest kamiennym murem, a za nim pozostała część miasta. Wewnątrz Wyższego Miasta, jak jest nazywany dodatkowo ufortyfikowany obszar, zamieszkują bogatsi mieszkańcy miasta - handlarze, bankierzy, kapłani, armatorzy.
W centrum znajduje się świątynia Sulona, która jest jedną z największych budowli w mieście. Nieopodal znajduje się Ogród Osureli, murowana kaplica Ula oraz, oczywiście, świątynia Sakira.
Domy w mieście to w większości zbudowane z kamienia, z dwuspadowym dachem, piętrowe budynki. Nie ma tu większych udziwnień - wszystkie budowle są oparte na prostokącie, jedne większe, drugie mniejsze, ale wszystkie proste i schludne. Brukowane uliczki znajdują się wewnątrz murów, za nimi ich miejsce zastępują utwardzane drogi.
Niższe miasto, choć otoczone murem, funkcjonuje praktycznie jak podgrodzie. Zamieszkane przez służbę, mniejszych rzemieślników, straganiarzy i rybaków, jest miejscem mniej bezpiecznym niż Wyższe Miasto, jednak względnie często patrolowanym. Poza murami natomiast rozciągają się pola uprawne i gospodarstwa, które dostarczają miastu żywności.

by MatiX
mod by Vas
_________________
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by FalconeTopListy

Liczniki na bloga
Strona wygenerowana w 1,72 sekundy. Zapytań do SQL: 25


Załóż : Własne Forum lub Własną Stronę Internetową