Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 


Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!


Poprzedni temat :: Następny temat
Thriongad
Autor Wiadomość
Vasemir 
Administrator
Unstoppable


Wiek: 25
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1135
Skąd: Kraków/Białystok
Wysłany: 2012-08-09, 16:46   Thriongad  

Thirongad to polis - miasto-państwo, niezależna forteca zamieszkana przez Uratai, ludzki ród nazywany przez wielu Barbarzyńcami (o których więcej: tutaj). Silnie ufortyfikowane miasto wraz z licznymi plemionami zamieszkującymi północne i wschodnie granie masywu Ghuz Dun oraz Gór Goldstar liczy łącznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Wytrwały lud o surowych obyczajach i prostej kulturze trawiony jest przez liczne konflikty międzyplemienne na które sam Thirongad i rządząca tam Starszyzna przyzwalają ze względu na tradycję. Niemniej jednak na przestrzeni wieków w chwilach zagrożenia zewnętrznego wykazywał się znaczną siłą - dość wskazać, że pierwszą kronikarską wzmianką o Uratai było ich zwycięstwo w bitwie przeciw najeżdżającym ich ziemie Krasnoludom na początku Drugiej Ery. Zresztą, przez kolejne stulecia zarówno Turon, jak i Morlis próbowały wyplenić Ludzi z północno-wschodnich gór i choć z czasem udało im się wywalczyć nieco terytorium, to nigdy nie zdobyli Thirongadu i nie mieli szans na całkowite zwycięstwo.

Żyjące w mroźnym, ciężkim klimacie plemiona radzą sobie tak, jak mogą - łowiąc ryby pod lodem, polując, ubierając się w grube skóry i ozdabiając się trofeami. Teraz dodatkowo zagrażają im demony z Wieży, skrzętnie polujące na odosobnione plemiona i samotnych myśliwych, każdego dnia odbierając życie jakiemuś Barbarzyńcy, co dnia odbierając im kawałek ziemi. Uratai wycofują się niechętnie w stronę Thirongadu, ale mniej ziemi oznacza mniej żywności. Co mądrzejsi już widzą nadchodzące kłopoty, gdy tak wielu nieokrzesanych wojowników znajdzie się na stosunkowo małej przestrzeni, ale większość ludzi żyje w błogiej nieświadomości.

Thirongad posiada nawet kilka kopalń w których wykorzystuje się prymitywne narzędzia, a później wykonuje prosty oręż. Przez wiele wieków najlepsze bronie jakimi Barbarzyńcy władali były kupione lub zdobyte w walce z Krasnoludami - choć za środek płatności lud ten nie używa bezużytecznego złota, to zawsze znalazło się kilku bardziej przedsiębiorczych osobników, którzy to złotem właśnie handlowali z nielicznymi przybywającymi w te strony kupcami. Dziś jednak Uratai są bardziej odizolowani od świata niż kiedyś - otaczają ich lodowate wody mórz, najwyższe góry na świecie i Splugawione Ziemie.

Sama forteca i jej podgrodzie liczy kilka tysięcy mieszkańców - niepodobna podać konkretnej liczby, ponieważ ciągle napływają uchodźcy z co bardziej odległych terenów, budując na szybko byle jakie chaty pod murami. Wewnątrz twierdzy mieszkają najstarsi i najzdolniejsi wojownicy wraz z rodzinami, szamani i bogate rody. Mieści się też chram u stóp niezwykłego zjawiska - ogromnej, doskonale pionowej i gładkiej ściany z czarnej skały. Wiedza o jej pochodzeniu przepadła nawet wśród szamanów, ale stare legendy mówią, że gdy nadejdzie właściwy czas, wyjdzie z nich Stworzyciel i poprowadzi dzielnych Uratai przeciw słabym i niedołężny. Same legendy zapewne zostały zdeformowane na przestrzeni wieków, ponieważ Uratai oddają cześć trzem żywiołom (ogniu, wiatru, lodowi), a nie spersonifikowanym bóstwom.
Poza twierdzą rozciąga się podgrodzie z małymi kapliczkami, targowiskiem i domami większości mieszkańców trudniących się prostym rzemiosłem i przetwarzaniem płodów rolnych i żywności zdobytej na polowaniach lub grabieżach.
_________________
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik: 


Wygaśnie za Dni
 
 
 
 
 
 
 Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by FalconeTopListy

Liczniki na bloga
Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapytań do SQL: 25


Załóż : Własne Forum lub Własną Stronę Internetową