Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 

Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Poprzedni temat :: Następny temat
Reaktywacja
Autor Wiadomość
Shife 
Weteran minionego wieku

Wysłany: 2011-05-05, 11:05   Reaktywacja

Każdy mówi o reaktywacji Herbii, jednak nie miała ona na razie miejsca. Przynajmniej nie przyniosła pozytywnych efektów. W każdym razie słyszałem o takowej próbie, jednak nic nie zauważyłem. No dobra, przestanę ględzić i przejdę do konkretów. Aby coś takiego miało miejsce potrzeba przede wszystkim nowego forum. Dlaczego ? Sam osobiście zetknąłem się z tym że jak ludzie widzą że w połowie tematów data ostatniego odpisu sięga dawnych czasów nie zarejestrują się, przynajmniej jest większa szansa. Pasuje też udoskonalić aktualną wersję gry, wprowadzić kompletny bestiariusz, zrobić kilka eventów jak większości znany atak demonów. Jestem też za zmienieniem szaty graficznej. Oprócz tego mam pomysł na zmianę systemu czarowania. Wiadomo iż prawie nikt nie sprostałby temu w pojedynkę. Dlatego proszę o pomoc. W razie jakichś wątpliwości, zainteresowania lub chęci pomocy zapraszam do dyskusji.

Jeżeli nic z tego nie wyjdzie chciałbym też stworzyć gothic pbf.

Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2011-05-06, 18:26   

Ekhem... Najpierw poczytaj inne tematy, ogłoszenie forumowe, a potem rób Gothica :P

Prace nad Herbią trwają, ale teraz akurat mam matury. Info nie ma, bo to była część próby aktywizacji ludzi - informacje o nowej grze będą się pojawiać, gdy facebookowa grupa Herbia będzie liczyć co najmniej 20 osób.

MatiX 
Mistrz weteranów minionego wieku
JACKPOT!

Wysłany: 2011-05-07, 09:53   

No kuhwa, Vas mne ubeghł. Sohy, ze spehene, ae zembóf ne mam. (Tak, jestem stuknięty; nie, nie leczę się).

MatiX 
Mistrz weteranów minionego wieku
JACKPOT!

Wysłany: 2012-02-02, 18:37   

A zarzucę wam fragmentem opisu:

Kod:
Saran Dun dzieli się na trzy poziomy tworzące pierścienie i otoczone murem. Najniższy poziom i za razem największy pierścień to Dolne Miasto. Mieszkają tu biedniejsi mieszkańcy stolicy, przeciętni kupcy i rzemieślnicy, których nie stać na luksus. Pełno tu tawern, do których porządny obywatel nie wejdzie po zapadnięciu zmroku. Często dochodzi tu do rabunków, pobić, gwałtów a nawet zabójstw. Bezpieczniej jest tylko przy głównych ulicach prowadzących do wyżej położonych części miasta, bo tutaj można jeszcze spotkać grupy patrolujących strażników. A sama straż miejska nie zwykła narażać się na wycieczki po slumsach.
Za kolejnym wysokim murem znajduje się kolejny pierścień; wyżej położony i mniejszy od Dolnego Miasta - Górne Miasto. Większość ulic jest tutaj brukowanych, budynki kamienne, często dwupiętrowe z rozmaitymi zdobieniami w postaci kolumn, czy mniejszych rzeźb na ścianach budynków. Oczywiście, im bliżej Dolnego Miasta, tym bardziej ubogo, ale ta część miasta i tak trzyma swój poziom. W południowej i północnej części pierścienia mieszczą się koszary straży miejskiej, a po wschodniej i zachodniej oddziały gildii magów. Obywatele czują się bezpieczniej a wskaźniki przestępczości nie są tak wysokie jak w Dolnym Mieście. Szlachta i bogaci kupcy często chadzają do miejscowych karczm by spotkać się ze znajomymi, a co znamienitsi rzemieślnicy wykonują zamówienie dla szanownych rodów.
I w końcu ogrodzona kolejnym murem, najwyżej położona część miasta – niczym wisienka na szczycie tortu – Wielki Pałac. Jest to ogromny zamek z jeszcze większymi wieżami, na których powiewają sztandary królewskie – srebrno-złota korona na niebiesko-białej szachownicy. W przypadku Wielkiego Pałacu zrezygnowano z czterech bram jak w przypadku Dolnego i Górnego Miasta. Tu jest tylko jedna od północnej strony. Wewnątrz tej wisienki, oprócz samego zamku, znajdują się też koszary gwardii królewskiej i główny oddział gildii magów w Saran Dun. Ulice tutaj ozdobione są różnego rodzaju krzewami, posągami bohaterów historii, byłych królów i szerokimi fontannami, a w śród nich jedną magiczną, która nie wyrzuca wody, tylko delikatne magiczne światełka w kolorach tęczy. Bajeczny widok, zwłaszcza wieczorami.

Odpowiedz do tematu