Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 

Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Poprzedni temat :: Następny temat
Funkcjonowanie Herbii
Autor Wiadomość
Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2011-03-18, 14:25   Funkcjonowanie Herbii

Yo
Pierwszy post od dłuższego czasu...

Dobra, więc tak... powiedzmy, że reaktywujemy Herbię - ale co dalej?
Potrzeba MG, aby gra toczyła się płynnie, ale też wystarczająco dużo, by mogli się podzielić pracą i by Mistrzowie znowu nie odpadli (to bez złośliwości - ja też miałem dość ostatnio). Z jednej strony musi być ich co najmniej kilku, a z drugiej... no, nie może być MG więcej niż zwykłych graczy.

Pytanie pierwsze: czy ktoś ma jakiś pomysł jak sensownie to rozwiązać, tj. zminimalizować rolę MG przy jednoczesnym zachowaniu "strażników" gry, którzy by nagradzali i prowadzili postaci niezależne?

Pytanie drugie: NMSP... ja mam pomysł :P Co myślicie o stworzeniu dwóch rang MG - Mistrzów Gry oraz, powiedzmy, Trubadurów.
MG jest - admini + osoby wyróżniające się aktywnością i poziomem.
Trubadur - konto działające analogicznie do Narratora, z tym, że hasło... otrzymaliby wszyscy użytkownicy. Każdy mógłby odpisać drugiej osobie w sposób anonimowy, dzięki czemu rozgrywka powinna toczyć się płynniej. Czasem post dla kogoś, czasem ze dwa czy trzy...
Trubadur miałby oczywiście ograniczone kompetencje - nie mógłby np. przyznawać nagród w postaci expa [lub analogicznego rozwoju postaci, jeśli będzie inny], nie miałby dostępu do wszystkich informacji dotyczących świata gry, MG mógłby post Trubadura usunąć, gdyby był rzeczywiście nieodpowiedni.
Teoretycznie Trubadur mógłby też być po prostu taką, hem... "kastą" ^^ To znaczy: hasła nie otrzymują wszyscy, a tylko sensowniejsi gracze, ale ci gracze już sami mogą podawać hasła dalej ot, chociażby po jakimś głosowaniu czy jaki tam system by sobie ustalili. Taki... samorząd userów w despotycznej duo-tyranii Vasa i MatiXa :D

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2011-03-19, 14:03   

Czy ja tego przypadkiem z sggsem nie chciałem zrobić? Że każdy może mistrzować każdemu. No, może nie do końca każdy każdemu, ale generalnie większość ma możliwości do prowadzenia postaci. Jeden gracz odpowiadałby za dwie postaci: swoją jako gracz i cudzą, jako mg, opiekun, trubadur. W takim wypadku ja jestem za... nie powinienem zniknąć przez sesję.

Glorfindel 
Weteran minionego wieku
Pan Brat

Wysłany: 2011-03-31, 23:01   

Pomysł dobry.
Deep roots are not reached by the frost.

From the ashes a fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king.

Shife 
Weteran minionego wieku

Wysłany: 2011-05-05, 10:51   

Ech. Kategorycznie NIE, w byłej Herbii mieliśmy bardzo fajnych graczy jednak jeżeli chcielibyśmy rozszerzyć ich grono to na pewno znajdą się dwaj "przyjaciele" którzy będą robić sobie epickie przygody i przechodzić je z zdumiewającą łatwością. Mało tego niektórzy po prostu nie nadają się do tego a zapewne będą pchać dupsko jak mało kto. Proponuję żeby było wyznaczonych czterech MG. Przecież każdy przeżyje z dwoma czy trzema odpisami dziennie. Wystarczy żeby liczba mistrzów gry była adekwatna do liczby graczy, wszystko możliwe.

Odpowiedz do tematu