Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 

Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Poprzedni temat :: Następny temat
[Film] Avatar
Autor Wiadomość
Adix 
Mistrz prawego sierpowego
yosebitso

Wysłany: 2010-01-04, 02:26   [Film] Avatar

Bezceremonialnie, bezdyskusyjnie, bezsprzecznie - Najlepszy film jaki oglądnąłem od czasów... no nie wiem. Nie widziałem filmu robionego z takim rozmachem, może Władce pierścienie... ale jest to skądinąd zupełnie oddzielna tematyk. Nie jest to przecież film, który miał gotowy scenariusz w postaci książki.

Ok, ale co do mojej oceny -
11/10 za pomysł
9/10 za realizacje (jedyny minus moim zdaniem, mało dialogów)
100/10 za efekty (już sie szykuje do kina na 3d)
9/10 za muzykę (Chciało by się więcej... tak aby odrobinę więcej...)
10/10 za Epickie walki - są genialne, idealne, niemożliwe, niesamowite, fantastyczne, uzależniające...

Film mam od wczoraj, i mimo ze trwa długo ponad dwie i pół godziny oglądałem go już dwukrotnie.
I jedno zdanie które nasuwa mi się na palce...
"(...)-Ludzie Nieba zesłali nam wiadomość ...
-Mogą wziąć, co chcą...
-I nikt ich nie może zatrzymać!
-Ale my wyślemy im naszą odpowiedź!(...)"

Śpi błazen, śpi mag...
    Słońce śpi...
    Tylko mysz szara co kota się boi...
    nie śpi...
    bo kot też nie...

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2010-01-04, 08:09   

Dwa słowa: James Cameron. I wszystko jasne.

PS Ja idę w przyszłym tygodniu ;)

Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2010-01-04, 18:51   

IMHO przesadzasz... albo po prostu ja się starzeję i oczekiwałem zbyt wiele. Fakt, efektowny, widowiskowy, poruszyła mnie scena spoiler, gdy zbiera klany Na`vi, wiadomo było, że w końcu zostanie jeźdźcem Toruka, oczywiste też było, że dojdzie do konfliktu z generałem i że zakocha się w tej kobiecie Na`vi. Koniec spoilerowania :P
Uprzedzę jednak: idąc na film akcji nie oczekiwałem głębi przekazu. Z drugiej jednak strony efekty nie były do końca takie boskie... Jasne, ciekawe, barwne... ale jednak czegoś mi brakowało. Może, ponownie, za dużo wymagałem od 3D.

Cóż, idąc skalą Adixa (dorzucam tylko fabułę)...
8+/10 za pomysł
9/10 za realizacje
9+/10 za efekty
10/10 za muzykę
7/10 za walki
7/10 za fabułę

Osobiście czekam raczej na The Imaginarium of Doctor Parnassus :D

Aishele 
Weteran minionego wieku

Wysłany: 2010-01-04, 22:24   

Przyjemny film, nie przeczę, dobrze się oglądało, chociaż do entuzjazmu Adixa raczej mi daleko. Fabuła specjalnie zaskakująca nie była (jak dla mnie to taka unowocześniona wersja Pocahontas xP). Niemniej od strony wizualnej byłam najzupełniej oczarowana - ta niesamowita flora i fauna Pandory, ha, na przykład latające nasiona świętego drzewa, czy jak mu tam... Piękne, muszę przyznać.

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2010-01-04, 23:04   

http://www.wykop.pl/ramka...kie-kino-wybrac
tu coś o 3d w avatarze i w ogóle dla Ciebie, i pewnie nie tylko, Vas.

Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2010-01-05, 21:19   

Szczerze?
W istocie bawi mnie mowa o realizmie w filmie o kosmitach, myślącej florze zdalnie sterowanym ciele organicznym, nastawionym na widowiskowość :D

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2010-01-05, 23:47   

Taa... tylko obaj wiemy, że chodzi o realizm odbioru i jak największe uprawdopodobnienie wszystkiego do rzeczywistości...

ps jeszcze 8 dni :)

Silent 
Administrator
Mama Jeżyk

Wysłany: 2010-02-11, 17:35   

te 8 dni wydłużyło się do miesiąca, ale stało się - obejrzałem Avatara. W kinie. w 3d.

Najpierw niemiła niespodzianka, bo promocja Środy w Orange nie działa na filmy 3d i zamiast zapłacić 9 zico, rozstałem się z dwiema dyszkami. No cóż, trudno. Potem okulary, od patrzenia w których rozbolały mnie oczy po 20 minutach. No ale... warto było.

Fabuła przewidywalna do bólu, ale lepiej, że tak się skończyło. Jakoś ciężko byłoby przełknąć zniszczenie Pandory. Zresztą kij z fabułą - mógłbym ten film oglądać tylko ze względu na efekty. Wrażenie głębi, przestrzeni i w ogóle 3d było po prostu nieziemskie. Nie wiem, czy Avatar dostał nominacje do Oscarów, ale jeśli tak to za efekty nikt go nie przebije.

Reasumując: Naprawdę warto.

Vasemir 
Administrator
Unstoppable

Wysłany: 2010-02-18, 15:47   

Silent rzucił linkiem wcześniej, więc ja teraz :P
Oszukany Awatar

Glorfindel 
Weteran minionego wieku
Pan Brat

Wysłany: 2010-04-18, 10:45   

Oglądałem chyba ponad miesiąc temu. Wrażenia były niemałe, ale raczej ze względu na efekty, bo fabuła niczym mnie, i nikogo, zapewne, innego, nie zaskoczyła. Moim zdaniem rozgłos robiony wokół tego filmu był zbyt duży. Ogół wypada jednak pozytywnie, zwłaszcza sieczka na końcu. :)

6+/10 za pomysł - wszystko pozrzynane ze wszystkiego, ale sprawnie połączone.
9/10 za realizację
10/10 za efekty
?/10 za muzykę - muszę przyznać, że żaden utwór nie zapadł mi w pamięć, ale to chyba źle o tej muzyce świadczy.
9-/10 za walki
6/10 za fabułę
Deep roots are not reached by the frost.

From the ashes a fire shall be woken,
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken,
The crownless again shall be king.

BLADE 
Weteran minionego wieku
Seeing is beliving...

Wysłany: 2010-04-18, 11:03   

Ja się zgadzam w pełni z Auren jeśli chodzi o fabułę :D Pocahontas jak nic. No ale do rzeczy fabuła, że tak powiem tragiczna, ale jakoś i tak mnie urzekła, po prostu lubię happy endy. Efekty nieziemskie, wspaniałe, magiczne. Nigdy wcześniej nie byłem na filmie w 3D wiec oczekiwałem czegoś lepszego, ze bedzie sie zdawalo ze meteorem dostane :P No ale i tak były niesamowite. Zatem efekty 10/10. Ale nie wiem czym Adix się tak ekscytujesz w walkach. Było też trochę wpadek, nie pamiętam już dokładnie, ale raz się szyba jakiegoś bunkru nie rozbiła, ale już kiedy była potrzeba w walce to od razu poszla w drobny mak. Walki średnie. Pomysł jest taki... taki sredni Camerona stac na wiecej. Ogółem :
Pomysł 7/10
Realizacja 9/10
efekty 10/10
muzyka 8/10
walki 6/10
fabuła 4/10

Shife 
Weteran minionego wieku

Wysłany: 2010-09-26, 20:48   

7 -/10 za pomysł
10/10 za realizacje
10/10 za efekty
10/10 za muzykę
8/10 za walki
9/10 za fabułę

Jeśli chodzi o pomysł to patrz chociaż na dystrykt 9. Walki trochę mało realistyczne ale są przyjemne dla oka podobnie jak cały film ;)

MatiX 
Mistrz weteranów minionego wieku
JACKPOT!

Wysłany: 2010-09-26, 21:45   

Ooo, to taki temat jeszcze istnieje? No to trzeba się trochę przejechać po tym dziele.
Film był kręcony z nastawieniem "ma być rozpierducha" i to widać. Transformers 2 to to nie jest, ale daje radę. Ledwo.
Ja sam oglądałem ten film z nastawieniem "ma być rozpierducha". No i rozpierducha byłą, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Jak wyżej napisałem, Transformers 2 oglądało się z nastawianiem rozpierduchy i tam była konkretna rozpierducha (chyba tylko 15 min było spokoju).
W sumie od tego filmu niczego więcej nie oczekiwałem, jak pięknej masakry. Masakra była, ale mogła być lepsza.
Ogólnie 7/10

Odpowiedz do tematu