Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 


Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Znalezionych wyników: 1006
Herbia Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
MatiX

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 3847

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-12-19, 19:21   Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
Krew tryskała z ran demona gdy jego ciało spadało bezwładnie z murów. Uratai klepnął pobratymca w ramię i z uznaniem skinął głową. jednak to nie czas na przerwę.
Gdy Gurn miał wrócić pomóc artylerzystom na jego drodze stanął inny demon. Ten był inny niż reszta. Była zdecydowanie wyższy i potężniejszy. Jego oczy promieniowały wściekłą czerwienią, skóra była idealnie szara i gładka. W jednaj ręce dzierżył pokaźnych rozmiarów młot bojowy a w drugiej nie mniejszą, grubą tarczę.
Demon przytupnął mocno pochylając się do przodu i wydał z siebie potworny ryk, jakiego jeszcze wojownicy nie słyszeli. Ryk ten zaczął napełniać ich serca strachem...
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-12-19, 09:57   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Chętni do udziału w sesji zostawiajcie tu swoje KP. Im Was więcej tym lepiej i więcej wątków będzie można rozegrać a co za tym idzie fabuła (która na razie opiera się na zdobywaniu jak największej ilości fragów) będzie ciekawsza.
  Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
MatiX

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 3847

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-12-18, 15:00   Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
Pancerz faktycznie utrudnił Gwidonowi oddanie skoku, ale nie na tyle by nie uniknął ciosu. Młot demona spadł zaraz za wojownikiem uderzając w mur. Odłamki budulca trysnęły we wszystkie strony. Użycie Mellvért dla dodatkowej ochrony okazało się dobrym pomysłem bo kamienie odbiły się od tarczy i ugodziły piekielnika.
Demon ryknął jedną ręką próbując pozbyć się gruzu z oczu.
To była szansa na pozbawienie życia kolejnego przeciwnika...

Kolejny pokonany wróg! Potęga Uratai jest niezmierzona!
Gurn mógł zaczerpnąć przesiąkniętego zapachem śmierci powietrza i rozejrzeć się. I dostrzegł kilka metrów dalej innego Uratai walczącego zaciekle przy użyciu topora i tarczy. Jego długie, jasne włosy były poplamione krwią.
-Pomóżcie nam tutaj! - ryknął ktoś z drugiej strony.
Była tam balista wycelowana w nadciągające olbrzymy na dole. Problem w tym, że nie miał jej kto obsłużyć bo artylerzyści bronili się przed atakiem innego demona.
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-12-18, 14:32   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Double kill! Fuck...
Double post!
Oznajmiam wszem i wobec, że sesja będzie nieco inna niż miała być na początku. Spoko, dalej będzie rzeźnia i parę bossów (a zwłaszcza ich ]:-> ) O czymś zapomniałem? Ach tak, trupy też będą, mam nadzieję, że macie kilka pomysłów na KP :D
Ale wracając do tematu gdzieś zaginął mi scenariusz a wszystkiego nie pamiętam więc... Improwizujemy :D
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-12-16, 17:54   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Gdzie wy chcecie zabiegi fabularne jak to nawet początek jeszcze nie jest? W miarę możliwości sesja będzie kontynuowana. Zobaczymy jak z grywalnością będzie
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-12-02, 01:45   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Dobra. Jako że ostatni raz wyjechałem na przepustkę i teraz w domu będę dopiero po zakończeniu szkolenia, to będę mógł się wziąć za robienie Herbii i dokończenie sesji. I tu pytanie do Was: czy chcecie nadal ją kontynuować? Oczywiście nowi gracze mogą się dołączyć zostawiając mi swoje postacie do ubicia... Tfu! KP do sprawdzenia miało być. No, to Wy się w temacie wypowiedzcie, a ja po powrocie zobaczę jak sprawa stoi i mam nadzieję, że pojedziemy dalej z tym koksem.
  Temat: Quiz wiedzy o herbii
MatiX

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 10762

PostForum: Hydepark   Wysłany: 2012-08-29, 20:18   Temat: Quiz wiedzy o herbii
Kto pierwszy ten lepszy.

Tylko się nie pozabijajcie :P
  Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
MatiX

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 3847

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-27, 21:46   Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
Ponad trzymetrowy demon, w barkach szerszy niż Duurghorn wyższy, z ogromnym toporem dwuręcznym wpatrywał się - jakby z rozbawieniem - na krasnoluda. Jego lśniące blado złote oczy na moment tylko przeskoczyły na gobliny z tyłu, które dobyły swoich małych broni.
Demon ryknął wypinając nagą pierś i biegiem ruszył na Duurghorna. Szybko uniósł topór mając zamiar rozpołowić przeciwnika - atakował z nad prawego barku.
Gdyby nie to, że krasnolud miał wprawę w walce, to zablokowanie tego cios skończyło by się w najlepszym wypadku złamaną ręką. A siła ciosu była ogromna. Topór wypadł Duurghornowi z ręki, ale demon też miał pewien problem - włożył zbyt dużo siły w atak przez co na chwilę zachwiało to jego równowagą.
A chwila w walce to baaaardzo długo.
Duurghorn drugą bronią uderzył w kolano przeciwnika, ten ryknął i padł na bok wypuszczając swą broń. Dobicie go to już zwykła formalność.
-Rzeka! Rzeka! Strzelajcie w stronę rzeki! - krzyknął ktoś.
Dwa gigantyczne demony - tak z siedem metrów wzrostu na oko - wspinały się w górę wzgórza. Za nimi podążały chmary mniejszych bestii. Jeśli dotrą do murów..

Gwidon zdziwiłby się, gdyby wiedział, kim i czym mogą być demony, ale w tej chwili zastanawianie się nad tym byłoby bardzo nieroztropne.
Wyrzucona włócznia trafiła nieco wyżej niż Gwidon celował, ale rezultat i tak był dobry. Demon dostał prosto w nasadę i tak już poparzonego skrzydła. Z jego gardła wydostał się ryk bólu a chwilę potem to gardło przebił pocisk strzelca, którego wcześniej próbował zabić.
Gwidon wtedy dostrzegł, że dwa giganty przemierzyły rzekę i wspinają się po wzgórzu a za nimi kroczyła horda demonów. Nie miał jednak czasu się temu przyglądać, bo coś ciężkiego wylądowało tuż za nim, a równie ciężki młot mknął ku niemu by zrobić z niego miazgę.
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-26, 10:12   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Ok, dobrze, że mi przypomnieliście. Trochę z wprawy wyszedłem, ale to nadrobię ;)
  Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
MatiX

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 3847

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-25, 17:25   Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
/Sggs, wy jesteście na murach :P /

Pierwszy pocisk wystrzelony przez Duurghorna pomknął ku chmarze demonów na niebie. Oko krasnolud było celne, ale demony zwinne, więc żaden nie ucierpiał. Jednak płonący pocisk zwracał uwagę. Jeden z piekielników, trzymający potężny topór dwuręczny, kierował się wprost na krasnoluda i jego ekipę skrzeczących goblinów, którzy właśnie ładowali kolejny pocisk.
Demon z hukiem wylądował przed balistą, tak, że pył i mniejsze kawałki gruzu podskoczyły w górę. Zrobił szybki krok podnosząc broń, wziął zamach i...
Duurghorn wystrzelił a demona po prostu zmiotło z murów.
-Nie marnuj amunicji! Na mój sygnał strzelaj do grup na ziemi! - krzyknął dowódca, ale to były jego ostatnie słowa, bo lądujący demon pozbawił go głowy i połowy klatki piersiowej. Teraz wziął sobie za cel Duurghorna...

Gwidon odskoczył przed szarżującym z powietrza demonem ale tylko cudem uniknął trafienia. Włócznią nie miał nawet szans na trafienie przeciwnika.
Potwór z rykiem wylądował z tyłu i zaraz poderwał się w górę.
Gwidon dostrzegł ślad po oparzeniu na jednym ze skrzydeł. Przynajmniej rzucone chaotycznie zaklęcie zadziałało.
Tym razem piekielnik nie leciał prosto na najemnika ale zaczął krążyć... i nagle w jego piersi znalazły się dwa bełty wystrzelone przez stojących kilka metrów dalej kuszników.
Demon ryknął wściekle i zaszarżował na strzelców.

Kiedy dwie połowy elfiego łucznika upadły z krwawym plaskiem na mur, Gurn już wiedział gdzie znajduje się jego kolejny przeciwnik. Demon ryknął wściekle. Po stracie swojego młota atakował potężnie umięśnionymi łapami. Kilka metrów za nim jakiś uzdrowiciel zasklepiał szerokie rozcięcie na ramieniu innego żołnierza, co zwróciło uwagę pseudo-minotaura właąnie na niego...
Gurn miał czyste podejście do wroga.
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-24, 19:05   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Jeśli ktoś chce dołączyć do sesji w trakcie - KP zostawiacie tutaj albo do mnie na priv wysyłacie.
  Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
MatiX

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 3847

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-24, 19:04   Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
Ćień był coraz bliżej - dotykał już północnego brzegu rzeki. Kapitan Galdor wykrzykiwał ostatnie rozkazy, z których większość koncentrowała się na "wszyscy, kurwa, na północna stronę zewnętrznego muru" i "ty, ty i ty macie tam kierować swoimi oddziałami a nie szczać tu w gacie". A kilku udało zauważyć się nawet króla Keronu, który ledwo uszedł z rzezi w Saran Dun.
Gwidon miał rację, co do armii nieprzyjaciela - nie była zwyczajna. Bo która armia atakuje od strony rzeki i to na dodatek od północnej strony w sam środek dnia? No, ale która armia podróżuje pod osłoną mroku? Tu wszystko było dziwne.
Mrok za rzeką rozjaśniła błyskawica i wszyscy ujrzeli dziesiątki tysięcy demonów, zarówno tych mniejszych ustawionych w szeregach, potwornych bestii jak i kilkumetrowych kolosów - niektóre z nich stały przy machinach oblężniczych.
Z za rzeki dało się słyszeć odgłos rogu - przypominał ryk rozwścieczonej bestii. Róg zawył i na murach. Długi, przeciągły i dudniący dźwięk zalał całą twierdzę.
A więc zaczyna się.
Cień minął już rzekę i wspinał się na wzgórze, prosto na mury fortu. W górze widniały sylwetki potężnie zbudowanych, uskrzydlonych minotaurów. Ich długie ogony wiły się spokojnie za nimi.
-Ognia! - padł pierwszy rozkaz. Strzelcy, których dotyczył rozkaz zaatakowali i udało im się zabić kilka z tych istot. Jednak większość grzmotnęła na mury.
Demony miały około trzy metry wzrostu a ich potężne mięśnie ułatwiały posługiwanie się dwuręcznymi broniami, w które były wyposażone. Zaczęły siec wszystkich w pobliżu, ale Sojusz nie stał bezczynnie i też atakował. Padały kolejne ofiary po obu stronach.
  Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
MatiX

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 3847

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-24, 00:34   Temat: Bitwa o Gryfie Gniazdo
Rozdział 1 - Światło i Cień

Południowe słońce zalewało mury Gryfiego Gniazda, które skrywały obrońców twierdzy. Oczy ich wszystkich skierowane były na północ, ku ciężkim i czarnym zwałom chmur rzucającym cień na cała krainę. Cień ten skrywał mrok i zniszczenie z jakim musieli się zmierzyć.
Czarne chmury zbliżały się do fortu, którego światło dnia rozpaczliwie chroniło nie pozwalając, by opanował go mrok.
-Nie będzie łatwo –powiedział jeden, z czwórki mężczyzn stojących na małym wzniesieniu daleko na zachód od miejsca, na które spoglądali.
-A spodziewałeś się, że będzie? –rzucił kolejny przeczesując palcami rude włosy. –Nawet Gurke to wie, a jest orkiem…
-Tren, jeszcze jedna taka uwaga i odetnę ci ten gadatliwy łeb –warknął ork. Jego dai –katana pozbawiła głowy już nie jedną istotę a ciężki pancerz zniósł olbrzymią liczbę ciosów.
-Dinmar, uspokój się. Ty też, Gurke. I tak mamy już spory problem z tym –Sudżahid Rahid wskazał czarną włócznią na ciemne chmury skrywające niepowstrzymaną jak dotąd armię demonów.
Na uwagę wschodniego elfa Tren Dinmar tylko wzruszył ramionami i sprawdził, czy dwa kuhtary są dobrze umocowane na swoich miejscach.
-A ty, Neril, co sądzisz? –zapytał Sudż wysokiego mężczyznę o białych włosach.
-Jak powiedziałem… Nie będzie łatwo – mruknął białowłosy w odpowiedzi. Jego szare oczy uważnie obserwowały to, co dzieje się w oddali przed nimi. Promienie słońca odbiły się od miecza wiszącego na jego plechach.
Przez kilka chwil wszyscy w milczeniu patrzyli w stronę fortu, któremu mrok pukał już do bram.
-Zaczęło się –powiedział Gurke. –Chodźmy. Musimy go odnaleźć, a stojąc tu tylko tracimy czas.
Czterech mężczyzn potaknęło i ruszyli w stronę zmagań światła i ciemności.

Dowódcy przekrzykiwali się wydając rozkazy swoim ludziom. A krzyczeli tym głośniej im bliżej były potężne czarne chmury. Ludzie, elfy, krasnoludy i orkowie przemieszczali się po murach zajmując pozycje. Nawet niziołki i szpetnie klnące gobliny były obecne.
Zewnętrzny mur był całkowicie obstawiony. Machiny stały a ich załoga czekała tylko na rozkaz do strzału. Kotły wrzącego oleju niemal prosiły się o wylanie na łby wrogom. I oczywiście Gryfia Rzeka –płynąca na północy ze wschodu na zachód. Żaden atakujący nigdy nie przekraczał rzeki bo odciąłby sobie drogę powrotu. Jednak czy demony były zwykłymi najeźdźcami? W każdym razie wszystko, co choćby trochę spowalniało wroga, dawało obrońcom przewagę.
Budynki w dole zostały przygotowane do obrony, bramy zamknięte. Po wewnętrznym murze przemieszczała się od czasu do czasu jakaś postać sprawdzając, czy i ten jest wystarczająco przygotowany do obrony. Teraz już nie było innego wyjścia jak wierzyć, że obrona jest wystarczająca.
Rzemieślnicy –głównie kowale i fleczerzy –nie mieli czasu zajmować się takimi rzeczami bo wciąż mieli dużo pracy. Przygotowywali ekwipunek i naprawiali uszkodzony sprzęt.
Obrońcy na murach obserwowali ja zbliża się cień. Wiedzieli, że armia demonów jest potężna, ale to, co zobaczyli… nie byli na to przygotowani.
Blisko pięćdziesiąt tysięcy piekielnych pomiotów skrywała ciemność przed nimi. A ich samych było nie więcej niż siedem tysięcy…
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-22, 21:42   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Teraz będzie mocniejszy efekt. No i dobrze teraz wszystko jest
  Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
MatiX

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 3934

PostForum: Twórczość   Wysłany: 2012-08-22, 20:08   Temat: Sesja "Bitwa o Gryfie Gniazdo" - organizacja
Sggs, to też wiązało się z dodatkowym punktem umiejek w fizycznych ;) Popraw i czekaj na wroga
 
Strona 1 z 68
Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by FalconeTopListy

Liczniki na bloga
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 24


Załóż : Własne Forum lub Własną Stronę Internetową