Herbia  Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •   Statystyki  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  •   Chat  • 
 Ogłoszenie 


Czas najwyższy!
Koniec świata - jak zwykle - nie wypalił, co jest dobrą okazją do startu nowej edycji Herbii!
Zapraszamy!

Obecny czas to 2017-09-22, 13:44
Herbia Strona Główna » Otchłań » Herbia - Gra
Zobacz posty bez odpowiedzi
 
 Herbia - Gra   Tematy   Posty   Ostatni post 
Północne ziemie  
Krainy śmiertelnie zranione przez pojawienie się demonicznej Wieży, swój pierwotny urok zachowały jedynie w zatokach na dalekim wschodzie i za szczytami potężnych gór na wschodzie. Chłodne ziemie, zaśnieżone góry i dzikie tajgi są przemierzają zarówno zwierzęta, jak i demony oraz ich łowcy.
Port Salu  Ostatni post: Królestwo Salu
Największe na Herbii miasto portowe jest ulokowanym na dalekiej Północy nowym domem dla wielu uchodźców z terenów zagrożonych przez pojawienie się Wieży. Chronione przez surowych ludzi morza i emisariuszy-nekromantów, budzi niepokój zarówno w nieprzyjacielu, jak i sojuszniku.
Moderator Mistrz Gry
3 3 2012-03-14, 20:36
Vasemir Ostatni post
Morlis  
Dawna stolica kraju Gnomów i Krasnoludów to dziś ponure ruiny pośród których krążą watahy piekielnych przybyszów wśród których trudno dostrzec różnicę między spaczonymi zwierzętami i inteligentnymi demonami. Teraz do miasta nie sposób się dostać, a obszar na wiele kilometrów od przeklętej Wieży jest opanowany przez Piekielników.
Moderator Mistrz Gry
0 0 --
Turon  Ostatni post: Turon
Stolica Krasnoludów zamknęła się dziś na główny, zagrożony teraz przez demony, trakt, przez co niezwykle trudno się do niej dostać obcemu. Majestatyczne, pokryte śniegiem góry patrolowane są nieustannie zarówno przez podejrzliwych krasnoludzkich żołnierzy i samozwańczych łowców demonów, jak i przez same piekielne poczwary, które przepłoszyły prawie całą dziką zwierzynę..
Moderator Mistrz Gry
2 2 2012-08-06, 18:41
Vasemir Ostatni post
Thirongad  Ostatni post: Thriongad
Imponująca forteca barbarzyńców Uratai jest wyjątkowym punktem oporu przeciw przetaczającej się przez Północ piekielnej pladze. Położona gdzieś pośród wysokich grani północnych Gór Smoczych, każdego dnia walczy o przetrwanie i pożywienie wznosząc modły do starodawnego panteonu.
   
1 1 2012-08-09, 16:46
Vasemir Ostatni post
Wody Północy  Ostatni post: Mroźne Morze Północne
Niezwykle obfite w rybne ławice oraz potężne wieloryby, morza te są kuszące zarówno dla żeglarzy z Salu, jak i mieszkańców nielicznych już dziś wiosek rybackich. Kapryśne i zdradliwe, kryją pod powierzchnią tyle tajemnic, trupów i skarbów, ile kier i lodowych gór wystaje ponad nie.
Moderator Mistrz Gry
7 7 2010-12-09, 18:40
Silent Ostatni post
Królestwo Keron  
Wielkie i zróżnicowane tereny ulokowane w centralnej części Herbii są porośnięte wszelkim odcieniem zieleni i zamieszkane głównie przez ludzi. Spójne i silne na arenie międzynarodowej królestwo boryka się z problemem wojny i wewnętrznych konfliktów społecznych,
Królewska Prowincja  Ostatni post: Prowincja Królewska

   
Brak nowych postówHeliar, Brak nowych postówBiały Fort, Brak nowych postówSaran-Dun, Brak nowych postówNowe Hollar
2 2 2012-04-06, 18:42
MatiX Ostatni post
Księstwo Grenefod  Ostatni post: Księstwo Grenefod
Względnie autonomiczna wyspa o niewielkim znaczeniu politycznym często staje się azylem dla tych, którzy chcieli rozpocząć nowe życie bez cienia swej przeszłości. Mieszkańcy hodują w tym chłodnym klimacie bydło w postaci krów i włochaczy lub trudnią się prostym rzemiosłem i rybołówstwem.
   
Brak nowych postówGrenefod
18 18 2012-03-11, 21:01
Vasemir Ostatni post
Książęca Prowincja  Ostatni post: Prowincja Książęca

   
Brak nowych postówQerel
1 1 2012-08-12, 17:37
Vasemir Ostatni post
Zachodnia Prowincja  Ostatni post: Zachodnia Dzielnica
Położona na zachodnim wybrzeżu, prowincja ta jest ponurą krainą zmagającą się z wieloma problemami. Największym zagrożeniem dla tych ziem, rozciągających się od Gryfiego Fortu po Dzielnicę Książęcą, są niedobitki nieumarłych, którzy od stuleci dominują pobliskie wody. Wybrzeża często są patrolowane przez licznych i silnych tu sakirowców, których zakon posiada ogromne wpływy oraz siłę potrzebną do zapewnienia bezpieczeństwa ludności.
   
Brak nowych postówSrebrnyfort, Brak nowych postówIrios, Brak nowych postówFort Gryfi
8 8 2012-03-21, 01:42
Vasemir Ostatni post
Wschodnia Prowincja  Ostatni post: [Tereny okołomiejskie] Ś...

   
Brak nowych postówMeriandos
7 7 2010-01-24, 23:45
Auren Ostatni post
Południowa Prowincja  Ostatni post: Plotki

   
Brak nowych postówOros, Brak nowych postówFort Zaavral
3 3 2010-09-12, 17:25
Vasemir Ostatni post
Księstwo Ujścia  Ostatni post: Księstwo Ujścia
Ważny gospodarczo obszar położony jest w ciepłym regionie za Górami Daugon i stanowi bufor tak dla wielu towarów, jak i politycznych wpływów i nowatorskich myśli. Borykające się z problemem zorganizowanej przestępczości, Ujście wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk.
   
Brak nowych postówUjście
1 1 2012-03-18, 14:28
Vasemir Ostatni post
Morze Keronu  Ostatni post: [Morze Wschodnie] Bliźni...
Jedno morze - dwie jego części. Wody Keronu dzielą się na wschodnie i zachodnie.
Moderator Mistrz Gry
9 9 2010-03-27, 22:13
Auren Ostatni post
Fenistea  
Królestwo Leśnych Elfów rozciąga się od Wschodniej Ściany aż do mórz, obejmując swym obszarem przede wszystkim imponujących rozmiarów puszczę i bagna. Lasy niegdyś nieskalane agresywną cywilizacją, dziś się przerzedzają, ustępując miejsca pojawiającym się z wolna farmom, sadom i stawom rybnym.
Lea'Fenistia  
Miasto elfów leżące nad jeziorem Fenistia.
   
0 0 --
Wyspa Wiatru  
Wyspa znajdująca się jakieś 60 km od półwyspu Fenistejskiego. Znajdują się na niej Wichrowe Szczyty.
   
0 0 --
Bagna Serati  
Nieprzyjazny teren znajdujący się na południowy wschód od miasta. Na tych bagnach znajdują się trzy większe jeziora, dla uproszczenia: Se - zajmuje północna zachodnią część bagien, Ra - północno wschodnia część bagien, Ti - południowa część bagien.
   
0 0 --
Urk-hun  
Ogromny obszar południowej Herbii pokryty jest w większości różnego rodzaju pustyniami, stepami i niebezpieczną, skrywającą tajemnice dżunglą. Triumwirat Baronów rządzi tu trzema prowincjami zamieszkanymi przez Orków, Gobliny, Ludzi i nieliczne Trolle.
Varulae  Ostatni post: Baronia Varulae
Na poły groteskowe miasto zamieszkane jest w lwiej większości przez Gobliny, które swą pomysłowością i brawurą zadziwiają nawet najbardziej doświadczonych podróżników. Technokratyczne, przepełnione wynalazkami i dziwacznymi prototypami miasto stało się w ostatnich latach nowym domem dla wielu z ocalałych Gnomów.
Moderator Mistrz Gry
3 3 2012-03-21, 01:44
Vasemir Ostatni post
Tsu`Rasate  
Położona na cyplu osada jest prawdopodobnie jednym z dwóch pozostałych na świecie domów Trolli, wytrzebionych przez tysiąclecia przez wojny potężniejszych ras. Nawet dziś większość budynków to jedynie niewielkie dobudówki lub wyremontowane starożytne budynki ich konstrukcji.
   
0 0 --
Czarne Mury  Ostatni post: Zachodnia Baronia
Większość budynków tego starożytnego miasta-więzienia było przez tysiąclecia przebudowywane, ale nawet dziś widać pozostałości pierwotnej architektury i estetyki, które pozostawiły ślad w czarnej skale służącej za budulec tego miejsca. W mieście bardzo obecna jest przemoc, konkurencja i walka, które są nieodłącznym elementem orczej kultury i obyczajów, przez co obcy podróżnik powinien się mieć na baczności.
Moderator Mistrz Gry
3 3 2012-08-12, 16:48
Vasemir Ostatni post
Everam  
Położone nad morzem niewielkie miasteczko niemal w całości zamieszkane jest przez czarnoskórych Ludzi, których lud przez długie lata zdominowany był przez koczowników. Nawet dziś najpopularniejszymi profesjami tego społeczeństwa są takie zawody jak najemnicy i żeglarze.
   
0 0 --
Czarcie Góry  
Potężny masyw górski dumnie wznoszący się ponad rozpalonymi skałami i piaskami pustyni. Gęsto poprzecinany kanionami, jarami i sieciami jaskiń, stanowi zabójczo niebezpieczną ojczyznę Czarnych Orków.
   
0 0 --
Wschodnia Baronia  Ostatni post: Wschodnia Baronia

   
Brak nowych postówKatakumby, Brak nowych postówKarlgard, Brak nowych postówWushoh
2 2 2012-08-05, 20:22
Vasemir Ostatni post
Morze Złote  Ostatni post: [Morze Południowe] Zatok...
Nazwa wzięła się od pustynnych krajobrazów Karlgardu. Z reguły na wodach jest spokojnie ale można trafić tez na piratów i morskie stwory.
Moderator Mistrz Gry
2 2 2010-03-27, 23:17
Auren Ostatni post
Wschodni Archipelag  
Wiele wysp, tworzących malowniczy krajobraz... i idealny teren łowiecki dla piratów.
Taj`cah  Ostatni post: Królestwo Archipelagu
Najbardziej egzotyczne i prawdopodobnie najgęściej zaludnione miejsce Herbii jest miastem pałaców, willi i dworów, ciepłą i bogatą stolicą Archipelagu. Wielki port nie zasypia nigdy, podobnie zresztą jak mieszkańcy tego słynącego z wystawnych uczt i narkotycznych zabaw miasta.
Moderator Mistrz Gry
2 2 2012-08-09, 02:29
Vasemir Ostatni post
Da'katok  
Zlokalizowany w sercu dżungli, ta ufortyfikowana osada jest jednym z dwóch pozostałych na świecie ośrodków Trolli. Widać tu mniej zabytków niż w Tsu`Rasate, lecz mocniej podtrzymują się tu łowieckie obyczaje i rytuały tej wymierającej rasy.
   
0 0 --
Dekha Chandi  Ostatni post: Plotki
Handlowe miasto położone na północy Archipelagu było przez lata istotne dzięki licznym pobliskim kopalniom. Charakterystyczne dla tego miejsca jest potężny, krasnoludzki fort w połowie przerobiony dziś na zabudowania mieszkalne. Wąskie uliczki, niewielkie domostwa i grube mury tworzą na mapie skomplikowaną sieć.
   
1 1 2010-09-12, 17:11
Vasemir Ostatni post
Port Erola  
Jedno z dwóch miast walczących o supremację na Archipelagu jest dziś dobrze prosperującym ośrodkiem. Jest jednym z głównych eksporterów halucynogennych ziół i alchemicznych specyfików.
   
0 0 --
Wschodnie wody  Ostatni post: [Wschodnie Wody]Koniec Ś...
Należące do Archipelagu morza są najbardziej nękane przez piratów. Jednak flota królewska cały czas dba o bezpieczeństwo dróg morskich.
Moderator Mistrz Gry
4 4 2010-03-27, 23:14
MatiX Ostatni post
Wieści  
Opowieści, plotki i wici rozchodzące się po Herbii.
Moderator Mistrz Gry
0 0 --

[ Preferencje ]  Styl forum:
Kto jest na Forum
Nasi użytkownicy napisali 8390 postów, tematów 650
Mamy 370 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: DESPERAT
To forum odwiedzono już 144129 razy
Na Forum jest 2 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 2 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 204 było obecnych 2010-04-06, 23:27 AdministratorJunior AdminModeratorGraczMistrz GryAmbasador
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum: Brak
Nikt nie ma dziś urodzin.
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 5 dni: Ewes(25)
Osoby odpowiedzialne za Forum
Ostrzeżenia użytkowników

Nowe posty    Brak nowych postów    Forum Zablokowane

ShoutBox
Wiadomość:    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIBlack modified by FalconeTopListy

Liczniki na bloga
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 23


Załóż : Własne Forum lub Własną Stronę Internetową